iOS 18: що нового і коли оновлення вийде для всіх - відео

Для користувачів iOS 18 буде доступна з 16 вересня 2024 року разом з iPhone 16 та іншими новинками після офіційного релізу

iPhone 16 та iOS 18
Можливо, не всі з цих можливостей є оригінальними чи необхідними

Компанія Apple під час заходу "Час сяйва" розкрила дату релізу стабільної версії iOS 18. Нова операційна система Apple вийде вже наступного понеділка - 16 вересня 2024 року. В статті Інформатор поділиться свіжими новинами та оновленнями, які отримала iOS 18.

Організація робочого простору

З минулими оновленнями iOS по трошки отримувала все більше можливостей кастомізації робочого простору. При цьому вони вже давно є доволі базовими в Android. І з iOS 18 Apple надала користувачам ще більше свободи у таких речах, пише Межа.

Таким чином іконки застосунків тепер можна вільно переміщати у межах звичної сітки 6×4. Тож кожен користувач матиме змогу зручніше їх розташувати у просторі, залежно від власних побажань. Проте, саму сітку поки що змінити не можна. І хоча меншими іконки не зробити, їх можна збільшити. Щоправда, підписів з назвою таким чином не залишиться. 

Крім того, можна зробити фон темнішим. І тепер іконки можуть змінювати колір. Є чотири опції: автоматична, темна, світла (або ж стандартна), а також кастомний вибір. Й останній надає опції навіть підлаштувати відтінки під шпалери. Однак наразі темними можуть стати не всі іконки, що, можливо, зміниться у майбутньому. А от кастомний колір змінить геть все, навіть з віджетами.

До речі, з віджетами також тепер значно зручніше взаємодіяти. Затримавши палець на віджеті можна побачити меню швидких налаштувань. Проте ще зручніший варіант - просто потягти за правий нижній кут та обрати потрібну опцію. Швидкий доступ на екрані блокування, де за замовчуванням ліхтарик та камера, в iOS 18 також можна замінити на щось зручніше та нагальніше. Ба більше, з різними режимами Focus вони також можуть змінюватися.

А з маленьких дрібничок з'явилася анімація при натиску на клавіші. Ще й ліхтарик тепер не просто може змінювати інтенсивність, але й кут променя. Ця деталь нагадує роботу матричних фар сучасних автівок.

Оновлений Control Center

Control Center теж зазнав організаційних змін. І якщо раніше це був один суцільний простір, то тепер за замовчуванням він має чотири окремі вкладки. Користувач також може додати ще декілька, або прибрати їх на свій розсуд. На основному так само можна розмістити необхідні користувачу перемикачі. Вони змінили розмір та форму й тепер мають охайніший вигляд. З їх розміщенням можна поводитися так само як з іконками та віджетами на робочому столі. Додавати й прибирати їх також можна значно швидше, адже для цього не потрібно заходити у налаштування.

Навігація між вкладками інтуїтивна та проста. Можна переміщатися свайпами вверх-вниз, або ж тапами по індикаторах з правого боку. Заразом із Control Center тепер можна вимкнути смартфон, затримавши палець на відповідній віртуальній клавіші зверху. Це також значно зручніше, ніж по черзі натискати кнопки гучності та блокування.

Насправді складно сказати, що це той самий Apple-way, адже чимало віджетів можуть тим чи іншим чином перетинатися з віджетами робочих столів, банально дублюючи функціональність. Проте трошки організувавши простори та підібравши для себе зручніші функції, можна і розвантажити робочі столи, і отримати більше швидких налаштувань під рукою. Але у такому випадку знадобиться трошки часу на адаптацію та зміну звичок.

Крім того, Control Center тепер відкритий і для сторонніх розробників. Це дозволить отримувати доступ до певних функцій інших застосунків і, скажімо, одним перемикачем відчинити авто чи увімкнути кондиціонер без підтримки Apple Home. Варіантів використання багато і лишилося дочекатися, коли розробники оновлять свої застосунки.

Потужний калькулятор

Анонс нового калькулятора став мало не вишенькою на торті для iPad, який протягом усього свого існування не мав нативного варіанту. І з iPadOS 18 отримає такий. Проте iPhone також дісталися класні оновлення

Так, в iOS 17 він має два варіанти інтерфейсу. З оновленням до цього додається Math Notes. З ними можна навіть пальцем намалювати потрібний приклад й автоматично побачити розв’язання. А що ще цікавіше, застосунок навіть може намалювати заданий графік. Звісно, на iPad, та ще й з Apple Pencil, такі речі значно зручніше робити. Проте сам факт того, що й iPhone може підстрахувати, точно не зробить гірше. Заразом у калькуляторі тепер можна знайти історію, видаляти не весь рядок, а лише останні цифри у разі помилки, а ще є вбудована конвертація валют та одиниць вимірювання. І рахувати iPhone зможе не лише у калькуляторі та нотатках, але й, наприклад, у рядку повідомлень.

Password.app

А серед нових застосунків від Apple тепер є й окремий менеджер паролів з лаконічною назвою - Passwords. Користувачі й раніше могли зберігати паролі в iCloud Keychain, але з окремим застосунком це буде трошки зручніше організовано. Так, інтегрований у систему застосунок допоможе зберігати паролі для різних сервісів, сайтів, Wi-Fi тощо.

Він отримав мінімалістичний інтерфейс, який навряд когось сильно заплутає. При створенні нових облікових записів застосунок також запропонує непоганий пароль для зручності (ще й автоматично сховає його на скриншоті). Разом із цим Passwords дозволяє поділитися обліковими даними з іншими користувачами, якщо у цьому є необхідність. І, звісно, є синхронізація між iPhone, iPad, Mac, Vision Pro та навіть Windows із програмою iCloud.

А якщо хтось подумав, що стороннім менеджерам паролів настане кінець, то це навряд. Інші розробники, які пропонують сторонні рішення та роками працюють над власними продуктами, поки що здатні на більше, й мають ширшу підтримку. І особливо це стосується рішень для бізнесу.

Перегляд та редагування фото

Чимало оновлень iOS 18 принесе й у нативну галерею для перегляду та редагування фото і відео. Так, звичного меню з чотирма вкладками знизу більше не буде. Інтерфейс прокручується вертикально, де зверху є основна стрічка з можливістю наближення та віддалення всіх фото та відеозаписів. Нижче залишаються всі інші колекції, розбиті на окремі категорії. Також користувач може створювати власні. Звісно, залишився й пошук, який компанія обіцяла значно покращити, у порівнянні з попереднім.

На перший погляд, логіка побудови інтерфейсу не дуже звична, проте довго адаптуватися під неї не доведеться. Редизайн непогано освіжив галерею, зберігши всі попередні можливості у редагуванні.

Apple Intelligence

Apple Intelligence описується як "система персонального інтелекту", що працює на iPhone, iPad та Mac. Вона використовує генеративні моделі ШІ у поєднанні з персональним контекстом користувача. В iOS 18 Apple Intelligence буде інтегрована на апаратному рівні, що дозволить максимально використовувати потенціал кремнієвих процесорів Apple для обробки мови, зображень та виконання дій у програмах:

  • Apple Intelligence використовує потужності кремнієвих процесорів Apple (M1, M2, M3, M4 та A17 Pro) для складних завдань, таких як генерація тексту та зображень.
  • Система здатна автоматизувати рутинні завдання, такі як перевірка електронних листів, пошук документів та заповнення форм.
  • Користувачі зможуть безшовно використовувати такі моделі, як ChatGPT, у синхронності з Apple Intelligence, що робить взаємодію з ІІ природною частиною роботи з пристроями Apple.

Проте компанія перенесла пакет Apple Intelligence в оновлення iOS 18.1. Таким чином, перші ШІ-можливості Apple стануть доступним користувачам лише в жовтні. Й навіть коли це станеться, підтримку отримають лише користувачі поточних моделей iPhone 15 Pro та Pro Max, й, логічно, новіших версій смартфона.

Інші дрібнички

Звісно, окрім великих і дійсно помітних змін, компанія щороку додає сотні деталей та дрібних оновлень. На деякі з них чимало користувачів в принципі не зверне уваги, а дещо може сильно покращити досвід роботи. Ось декілька корисних речей:

  • Серед базових функцій для Action Button тепер є Shazam, що для деяких меломанів стане помітним пришвидшенням запуску розпізнавання композицій.
  • Кожен окремий застосунок можна закрити за Face ID, й передавши смартфон в руки іншого користувача, отримати доступ до галереї фото, месенджерів, пошти чи будь-яких інших сенситивних куточків у сторонньої людини не вийде.
  • Власники AirPods Pro другого покоління при спілкуванні з Siri зможуть кивнути чи помахати головою, замість відповіді "так" чи "ні" відповідно. Функція називається Siri Interactions, й вона може додати певної "людяності" при спілкуванні з голосовим асистентом.
  • Гравці також зможуть оцінити Game Mode, який має зменшувати затримку для роботи бездротових контролерів та навушників, а заразом й зменшувати фонову активність застосунків, вивільняючи більше ресурсів для вибагливих ігор.
  • У застосунку телефона з’явилася функція запису розмов. При його старті згенерований голос попередить співрозмовника про запис, а потім розмову можна буде переслухати у нотатках, де також буде варіант транскрипції (але наразі не для всіх мов).
  • Запущений секундомір показує час у Dynamic Island, а не лише іконку. Швидкий доступ дозволяє фіксувати проміжки, призупиняти час та скидати його.
  • У налаштуваннях батареї з’явилася опція обмеженого заряджання до 80% з кроком у 5. Причому встановивши обмеження, змінити їх на повний заряд можна на певний час, коли буде потрібно, щоб смартфон мав більше запасу автономності. Заразом у налаштуваннях можна побачити індикатор повільного заряду, якщо використовується не дуже потужний блок живлення.
  • І ще однією потенційно дуже корисною функцією для окремих користувачів стане Vehicle Motion Cues. Це певний механізм для покращення стану тих людей, яких захитує в автівках чи громадському транспорті. Визначивши, що процес роботи відбувається в русі, смартфон зобразить декілька точок на екрані, які рухатимуться залежно від зміни позиції пристрою чи прискорення та сповільнення автівки. Це має поліпшити можливість користувача відірвати очі від дороги та глянути у смартфон без можливих неприємних наслідків.
  • Останнє, хоча й дуже корисне оновлення - можливість мати доступ до смартфона з комп’ютера Mac. Тобто на робочому місці можна буде не чіпати смартфон, й виконувати всі необхідні дії прямо з лептопа чи десктопа. Це означає, що, приміром, для реакції на будь-яке сповіщення не треба тягтися за смартфоном, який лежить на іншому кінці столу чи заряджається у куточку. Так само, якщо потрібен якийсь специфічний застосунок чи сервіс, доступ до якого є лише у смартфоні, або зручніший саме у формі мобільного застосунку, звернутися до нього можна буде і з лептопа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube