Деякі люди весь час хочуть спати, адже не знають головного - порада лікаря

Ольга Дяченко

Через що виникає ПДС - патологічна денна сонливість, та як з нею боротися.

Трапляється таке, що люди сплять вдень. Але не планово - лягли, щоб відпочити, а засинають на заняттях, в транспорті, в черзі, за кермом. Остання ситуація несе особливий ризик для життя. Саме тому популярний в Україні лікар Євген Комаровський пояснив українцям, через що виникає ПДС - патологічна денна сонливість, та як з нею боротися. 

За словами лікаря, трапляється сонливість, не прив'язана до віку, а також патологічна денна сонливість у літніх людей. Якщо ви просто не виспались вночі, вам хотітиметься спати вдень, і це нормально.

При цьому щодня на хімічному рівні в людини, яка довго не спить, накопичується нуклеозид аденозин. Саме він змушує нас відчувати сонливітсь. Після сну організм нейтралізує його, тому ми відчуваємо, що виспались. Так, до прикладу, кофеїн нейтралізує аденозин і тому бажання спати під дією кави відчувається менше. 

З віком, оскільки лімфатична система людини працює гірше, часу, відведеного на нічний сон, не вистачає для повної нейтралізації аденозину. Звідси - сонливість вдень. Також симптомами старіння та особливостями віку, за словами лікаря, є дуже фрагментований сон та труднощі із засинанням.

Як побороти бажання спати вдень, якщо вам 60+

  • Слід скорегувати спосіб життя: лягайте спати раніше, а також раніше вставайте.
  • Вдавайтесь до фізичної активності протягом дня, радить медик. 
  • Читайте, вивчайте та думайте, вирішуйте логічні задачі та розгадуйте кросворди. 
  • Спілкуйтеся з людьми, а саме в той час, коли вам хочеться спати. 
  • Контролюйте артеріальний тиск та рівень глюкози у крові, наполягає лікар.

Що робити, якщо вам 25+, вночі ви добре спите - проте засинаєте вдень 

  • Подібна ситуація, за словами лікаря Комаровського, може свідчити про проблеми з щитоподібною залозою й нестачу вітаміну В6.
  • Подібна ситуація також виникає на ранній стадії атеросклерозу чи при розладі роботи судин. 
  • В таких випадках варто неодмінно звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу. А між тим контролюйте АТ, резюмував лікар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you