Apple опублікувала нові поради з безпеки, що допоможуть захиститися від кібератаки

Основне правило звучить стандартно: не спілкуватися з підозрілими особами, не довіряти незнайомим сайтам і не передавати особисті дані, такі як паролі або коди безпеки

Правила безпеки від Apple
Правила безпеки від Apple

У липні компанія Apple оновила документ з безпеки, в якому містяться поради для користувачів iPhone, iPad і Mac щодо розпізнавання та уникнення шахрайських хитрощів, таких як фішингові повідомлення та підроблені дзвінки. Ця інформація слідує за нещодавніми повідомленнями про атаки типу змішинг, націлених на Apple ID, де зловмисники розсилають текстові повідомлення з метою отримати облікові дані користувачів на підробленому сайті iCloud. 

Основне правило звучить стандартно: не спілкуватися з підозрілими особами, не довіряти незнайомим сайтам і не передавати особисті дані, такі як паролі або коди безпеки. Серед порад Apple варто виділити кілька основних: 

  • Використовуйте двофакторну автентифікацію, зберігайте свою контактну інформацію у надійному місці, регулярно оновлюйте її та нікому не повідомляйте. Служба підтримки Apple ніколи не просить цієї інформації.
  • Завантажуйте програмне забезпечення лише з надійних джерел.
  • Не переходьте за підозрілими посиланнями та не відповідайте на підозрілі дзвінки та повідомлення.
  • Якщо отримано підозрілий дзвінок через FaceTime, надішліть знімок екрана з інформацією про дзвінок на адресу reportfacetimefraud@apple.com. Так само слід робити з SMS-повідомленнями, нібито від Apple.
  • Повідомляйте про спам на сайті iCloud.com, me.com або mac.com, проставляючи відповідну позначку. Щоб повідомити про небажане або підозріле повідомлення у додатку «Повідомлення», натисніть під ним кнопку «Повідомити про спам».

Apple також склала окремий список, який допоможе визначити шахрайські електронні листи та повідомлення: 

  1. Адреса електронної пошти або телефон відправника не відповідає назві компанії.
  2. Адреса електронної пошти або телефон, який відправник використовував для зв’язку з користувачем, відрізняється від того, що було надано цією компанією раніше.
  3. Посилання у повідомленні виглядає правдоподібно, але URL-адреса не відповідає веб-сайту компанії.
  4. Повідомлення значно відрізняється від попередніх повідомлень, які ви отримували від тієї чи іншої компанії.
  5. У повідомленні є прохання вказати особисту інформацію.
  6. Повідомлення було отримано без попереднього запиту з вашого боку та містить вкладення.

Apple повідомила про атаки хакерів на iPhone майже в 100 країнах

Корпорація Apple розіслала повідомлення про загрози користувачам iPhone у 98 країнах, попередивши їх, що вони могли стати жертвами шпигунських програм. 

"Apple виявила, що ви стали жертвою шпигунської атаки, яка намагається віддалено скомпрометувати iPhone, пов'язаний із вашим Apple ID. Ця атака, найімовірніше, націлена саме на вас через те, хто ви і чим займаєтеся", – йдеться в повідомленні, яке Apple розіслала своїм клієнтам.

У компанії не стали вдаватися в подробиці, хто стоїть за атаками, а також не уточнили конкретні країни, в яких можливі шпигунські зломи. У чому саме полягає мета зловмисників, Apple також поки що не розкриває. У Купертино лише попросили поставитися до попередження максимально серйозно.

У квітні 2024 року стало відомо про аналогічну розсилку від Apple. Тоді власники iPhone у 92 країнах отримали повідомлення про загрози з боку шпигунського ПЗ. Компанія радила своїм користувачам активувати на смартфоні захист Lockdown Mode і просила не вводити дані Apple ID на неперевірених сайтах.

ЗМІ зазначають, що атаки зловмисників на різні популярні у світі пристрої, зокрема Apple, далеко не рідкість. З 2021 року американська компанія регулярно розсилає подібні сповіщення користувачам, а в лютому 2024 року експерти з безпеки виявили перший у своєму роді шкідник для пристроїв на базі iOS, створений для викрадення біометричних даних осіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube