Проста вправа, яка поліпшить зір

Читать на русском

Якщо ви кліпаєте очима, значить ви молодець

Читать на русском
Чоловік та зіниця
Дослідження показало, що моргання є одним із ключів у формуванні зору

Якщо ви кліпаєте очима, значить ви молодець

Вчені довели, що моргання не лише зволожує поверхню ока, а й покращує видимість. Все це відбувається завдяки збільшенню потужності стимуляції сітківки. Це остання спроба в серії наукових досліджень, які намагаються визначити, для чого корисне моргання, оскільки ми робимо це частіше, ніж потрібно, щоб змастити очі.

Минулі дослідження показали, що моргання освіжає нашу увагу, допомагає розпізнавати об'єкти і розбиває нескінченний потік візуальної та слухової інформації на шматки для обробки, пише Science Alert. Проте ми також втрачаємо зір через короткі відключення пам'яті на 300 мілісекунд щоразу, коли моргаємо, навіть якщо не помічаємо цього. Можна було б очікувати, що таке переривання порушить активність нейронів, які реагують на візуальні сигнали, але можливо не в позитивному сенсі.

"Ми показуємо, що моргання збільшує силу стимуляції сітківки і що цей ефект значно покращує видимість, незважаючи на час, втрачений при дії зовнішньої сцени", - пишуть нейробіолог з Університету Рочестера Бін Ян та його колеги у своїй опублікованій статті.

Також дослідження 2016 року показало, що хоча нервова активність знижується при закритті повік, вона повертається до вищого рівня відразу після моргання, яке, як вважається, покращує зір. Під час експерименту учасники дивилися на зображення різної контрастності. Дослідники реєстрували інтенсивність світла та реакцію сітківки ока на цей стимул. То оскільки очі блимали одночасно, у кожної людини відстежувалося лише одне око, а також записувалася інтенсивність світла або яскравість зорових сигналів учасників.

В результаті з'ясувалося, що моргання збільшує силу візуальних вхідних сигналів. Це відбувається шляхом модуляції інтенсивності світла на сітківці. Цей візуальний імпульс спостерігався, коли учасникам пропонувалося моргати і коли вони це робили рефлекторно. На відміну від попередніх досліджень, які показали, що увагу покращують лише справжні моргання, а не симульовані, зміни яскравості, що імітують моргання, також на мить покращують зір.

"Замість того, щоб погіршувати зорову обробку, як зазвичай вважають, моргання підвищує чутливість", - повідомляють Ян та його колеги.

Більше того, дослідники виявили, що через те, що підвищується чутливість, краще сприймається зображення та обробляється інформація.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.