Загадка неділі: чи буде камертон вічно вібрувати в космосі - відео

Марія Майборода

NASA має звичку відповідати практично на будь-яке питання, з яким вони стикаються

Напевно, ви знаєте, що в космосі об'єкт, що рухається, продовжує рухатися. Але цікаво, якщо ви вдарите камертоном у космосі, чи буде він виробляти вібрації вічно? І, звичайно, не вникаючи в це, ви, ймовірно, інстинктивно розумієте, що це неможливо.

Якби це тривало вічно, це був би вічний двигун, що неможливо за законами термодинаміки, пише IFLScience. Зокрема, тут це порушить другий закон, який свідчить, що ентропія ізольованої системи з часом збільшується і що тепло завжди тече "вниз" від гарячіших областей до холодніших. Це говорить нам про те, що в міру передачі та перетворення енергії деяка частина цієї енергії розподіляється і "марнується", наприклад, за рахунок втрати тепла через тертя. Немає очевидної причини, через яку камертон міг би бути винятком із цього закону, та який точний механізм?

А відповідь полягає в тому, що в найближчому космічному вакуумі, далеко від тертя нашої атмосфери, всередині камертону все ще існує внутрішнє тертя, яке і виробляє його вібрації та звук (на Землі).

"Щоб камертон вібрував, по ньому треба вдарити. На Землі ці вібрації стискають навколишні молекули повітря, створюючи звукову хвилю, яку ми можемо почути. Якщо космонавт в космосі вдарить по камертону, він почне вібрувати, і всередині камертону виникнуть звукові хвилі. Однак, якщо навколо немає молекул повітря, він не вироблятиме звук, який зможе почути астронавт. Енергія цих вібрацій нагріває камертон (через внутрішнє тертя) і зрештою випромінюється", - пояснили NASA. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you