З 1 квітня в Німеччині можна вирощувати і курити канабіс. Але не біженцям з України
Тим любителям трави, які не захочуть вирощувати три кущі у себе на клумбі, доведеться об'єднуватись у соціальні клуби канабісу
Поки Україна тільки чекає набрання чинності Закону про легалізацію медичного каннабісу, що розширить доступ пацієнтів до лікування онкології та посттравматичних стресових розладів, Німеччина приєдналася до групи країн, що легалізували його рекреаційне використання. Що означає - курити траву, коли заманеться, без медичних показань, а просто для задоволення. Хоча і без офіційного дозволу регулярно отримували задоволення близько 4,5 мільйонів жителів Німеччини, купуючи марихуану на чорному ринку. Але ж Бундестаг сподівається якщо не знизити загальну кількість шанувальників трави, то хоча б вберегти дітей та підлітків, повідомляє IFlSciencе.
"Садівники" повинні вирощувати траву тільки для себе
Спосіб боротися зі злом шляхом його дозволу не знайшов повної підтримки в уряді Німеччини – представники Християнсько-демократичної партії назвали це найдурнішою річчю, яку вони колись чули. Тим не менш, подолавши опір 226 членів уряду, закон був прийнятий і набуде чинності з 1 квітня.
Згідно з ним, громадяни Німеччини, які досягли 18-річного віку, мають право вирощувати канабіс у себе вдома - із застереженням до трьох рослин в одному дворі. Зберігати вдома до 50 г речовини для особистого вживання і мати при собі, якщо йдеться про вулицю, до 25 г трави.
Куріння, як і раніше, залишається забороненим на території шкіл та спортивних установ, а також у радіусі 100 метрів навколо них. У громадських місцях курити можна лише до 20:00.
Тим любителям трави, які не захочуть вирощувати три кущі у себе на клумбі, доведеться об'єднуватись у “соціальні клуби канабісу”. В них “садівники” зможуть під контролем влади вирощувати канабіс спільними зусиллями, забезпечуючи травою своїх членів. У клубі не має бути понад 500 осіб, і всі вони мають бути резидентами Німеччини.
За 26 грамів - вже штраф чи в'язниця
Треба сказати, що ця ідея не знайшла особливої підтримки і серед німців: опитування показали, що 42% респондентів частково чи повністю відкинули цю пропозицію. Хоча ухвалений закон – полегшена редакція того, що планувалося у серпні 2023 року. У первісному варіанті передбачалося дозвіл на продаж канабісу в спеціальних магазинах та аптеках.
Ухвалений закон має дві мети - боротьбу з чорним ринком та захист дітей та молоді. За статистикою, 79% злочинів у Німеччині, пов'язаних з наркотиками, трапляються внаслідок їхнього вживання, 15% пов'язані з поширенням.
У легалізації каннабісу Німеччина приєдналася до групи країн, серед яких Канада, Мальта, Люксембург, США. І поки що їх досвід досить суперечливий. З одного боку, Центри контролю та профілактики захворювань виявили, що вживання марихуани знизилося серед підлітків. З іншого боку, дослідження кажуть, що в США канабіс обігнав за популярністю алкоголь і став найпоширенішим наркотиком, який вживають діти.
У Німеччині сподіваються, що “клуби за інтересами” вдасться суворо контролювати, у кожному з них буде уповноважений з превентивної роботи з молоддю. Покладаються на освітню кампанію, яка розпочнеться незабаром і буде присвячена ризикам, пов'язаним із вживанням канабісу. Ну, і покарання ніхто не скасовував: тим, у кого виявлять понад 25 грамів марихуани чи більше трьох кущів конопель у саду, загрожує до трьох років в'язниці чи штраф. За торгівлю надлишками можуть посадити на 5 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.