Яке сьогодні, 7 червня, свято: Всесвітній день турботи та День шоколадного морозива

Марія Майборода

В цей день народилися американська модель Емілі Ратаковські та новозеландський актор Карл-Хайнц Урбан - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 7 червня

У п'ятницю, 7 травня, православна церква шанує пам'ять священномученика Феодота АнкірськогоІменини сьогодні святкують Олександр, Ганна, Богдан, Борис, Валентин, Василь, Володимир, Григорій, Зінаїда, Іван, Максим, Марія, Михайло, Микола, Павло, Петро, ​​Тарас, Федір.

7 червня - яке сьогодні церковне свято

Сьогодні, 7 червня, православні віруючі вшановують пам'ять священномученика Феодота Анкірського. Святий Феодот завжди стояв на захисті всіх, хто може потрапити в біду, а також допомагає всім, хто попросить отримати заступництво їхнього особистого Ангела-Хранителя.

Феодот був вартовим на межі миру живих та світу духів. З цього дня наші пращури вже спокійно купалися в річках та озерах, бо лісові духи з цього дня залягали на дно. А Феодот стежить, щоби ніхто з них не порушив закон і не стягнув людину на дно. Він ходить біля берегів річок та озер зі срібним серпом і обрізає волосся русалкам. У це вірили наші предки.

Наші пращури присвячували народне свято 7 червня роботі в полі. Сіяли жито і пшеницю, водночас молячись святому Федоту за хороший урожай. Якщо у день Феодота пішов дощ, то це була погана прикмета для врожаю. Але гарною прикметою вважалося, якщо дощить у наступні дні.

7 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день турботи - це глобальна ініціатива, спрямована на популяризацію доброти, співчуття та співчуття до інших. Цей день відзначається щороку 7 червня і закликає людей проявляти прості вчинки доброти щодо оточуючих. Хай це буде допомога літньому сусідові з продуктами чи волонтерство в місцевій благодійній організації, турбота про безпритульних тварин тощо. Потреба у турботі й доброті навколо вас точно знайдеться. Всесвітній день турботи нагадує нам усім про важливість виявляти любов і підтримку тим, хто її потребує.

Метою Всесвітнього дня турботи є не лише поширення доброти в наших громадах, а й надихнути людей зробити турботу частиною свого повсякденного життя. Поширюючи емпатію та співчуття до інших, ми можемо створити більш інклюзивний та доброзичливий світ для кожного. Це може бути через маленький жест чи через більший вчинок доброти, Всесвітній день турботи нагадує нам усім, що ми маємо силу зробити позитивні зміни в житті людей навколо нас.

В Україні турботи сьогодні потребуть усі: починаючи від беззахисних тваринок у притулках, дітей та переселенців до наймужніших воїнів на фронті та втомлених волонтерів. Українці, попри втому та виснаження від війни, продовжуть піклуватися про наших захисників, про ветеранів, переселенців, поранених та постраждалих, наляканих діток у бомбосховищах. Волонтери щоденно організовують турботу про наших воїнів: збирають і передають усе, чого потребують наші воїни. Населення активно підтримує такий рух, бо це наближає перемогу. Сьогодні українці - це велика родина. Вже, мабуть, кожен з нас може розказати про чужу людину, що стала ріднішою за рідних. Доброта та щирість нас об’єднують та ведуть до перемоги.

Перша п’ятниця червня ознаменована святом - Європейським днем зубних техніків. Свято достатньо молоде, відзначається кожен рік, починаючи з 2018 року. Ініціатором затвердження дати стало Європейське об’єднання стоматологів-ортопедів (FEPPD), засноване у 1953 році. Це об’єднання - найбільша організація, яка представляє інтереси власників стоматологічних кабінетів, лабораторій та незалежних техніків всієї Європи. Саме FEPPD запропонувала щорічно в один день проводити заходи, які б популяризували та просували саму професію стоматолога, її престиж, зробили сучасні інноваційні стоматологічні технології та послуги відомими для більшої кількості пацієнтів. 

Щороку 7 червня у США святкують національне свято - День шоколадного морозива. Вперше шоколадне морозиво спробували понад 100 років тому. В Італії невідомому кондитерові спало на думку заморозити шоколад, горіхи, молоко та вершки. Спочатку вишуканий рецепт був доступний лише багатим людям через дорожнечу, але на початку XX століття вдалося налагодити масове виробництво. У США десерт став користуватися такою популярністю, що американці вирішили зробити 7 червня днем улюблених ласощів. 

7 червня відзначають День відеомагнітофона. Вперше прилад був винайдений у 1956 році та з того часу користувався величезною популярністю, поки його не витіснили з ринку комп’ютери та смартфони. Спочатку прилад передбачалося використовувати для професійних цілей - наприклад, запису фільмів або телепередач. Перші відеомагнітофони для домашнього використання почали продаватися у 1969 році, коли розміри приладу змогли зменшити до таких розмірів, щоб ті спокійно поміщалися у невеликій вітальні.

Магнітофони внесли величезний вклад у розвиток телемистецтва та популяризацію кіно серед населення. З моменту винаходу відеомагнітофона кожен мав можливість багато разів переглядати фільм, який сподобався, а також записати телепередачу, щоб передивитися пізніше. Зараз у світі зберігається приблизно 10 мільярдів відеокасет з улюбленими фільмами, передачами та родинними святами.

Їжа - основний фактор здоров’я людини. Продукти харчування забезпечують нас енергією, необхідними вітамінами, а інколи навіть можуть стати ліками. Проте все це можливо лише за однієї умови - їжа передусім має бути безпечною, тобто не повинна містити шкідливих бактерій, пестицидів чи інших сторонніх домішок. При цьому ООН інформує про сотні мільйонів випадків хвороб харчового походження на рік та кілька мільйонів смертей, пов’язаних з ними.  Для того, щоб максимально донести інформацію та відповідальність щодо безпеки їжі до урядів, виробників та самих споживачів, ООН встановила Всесвітній день безпеки харчових продуктів, який щорічно відзначається 7 червня.

Ще в найдавніших цивілізаціях люди добре усвідомлювали, що від поганої їжі можна захворіти. Особливу небезпеку становили зіпсовані продукти, адже холодильників тоді не було. Приміром, в 500 році до нашої ери китайський філософ та духовний лідер Конфуцій застерігав співгромадян від вживання прокислого рису. В Давньому Єгипті для того, щоб зберігати зерно, навчилися будувати спеціальні сховища - сухі та відносно прохолодні, завдяки чому збіжжя не псувалося і зберігало свої властивості кілька років. Таким чином єгиптяни ще й страхували себе від голоду на випадок майбутнього неврожаю.

В Греції та Римській імперії багато уваги приділялося якості овочів, фруктів та інших продуктів харчування, зокрема, вина. Заможні римляни мали звичку споживати тільки свіжі страви з найкращих продуктів, які готували для них домашні раби-кухарі. Також в античних цивілізаціях вже була поширена практика соління, хоч навряд чи тоді розуміли принцип дії солі, яка виводить з продукту більшу частину вологи й тим самим знищує поживне середовище для багатьох мікроорганізмів.  Сушені та в’ялені продукти теж були популярними - теплий клімат сприяв застосуванню цих технологій.

Натомість мешканцям регіонів з більш холодним кліматом спостереження за природою дозволили зрозуміти, що продукти краще зберігаються в холоді. Мисливці й рибалки призвичаїлися залишали м’ясо чи рибу в холодній проточній воді, а взимку тримали їх на морозі, таким чином подовжуючи в рази строк  зберігання харчів. 

7 червня варто поділитися інформацією про Всесвітній день безпеки харчових продуктів з друзями в соціальних мережах. Також не зайвим буде поділитися цікавими й пізнавальними матеріалами на цю тему, а ще - смачними й корисними рецептами страв, які можна приготувати вдома. Головне, щоб відомості про склад та безпеку продуктів походили з достовірних джерел, а рецепти були перевірені особисто.

День краудфандінга щорічно відзначається 7 червня. Краудфандінг - це колективний збір грошей, коли багато людей надають фінансову підтримку організації або окремій особі. Мета збору коштів може бути різною - починаючи від допомоги постраждалим від лиха, закінчуючи оплатою тренувань бідному, але талановитому спортсмену. 

Більш сучасний приклад краудфандінга, з якого почалися масові збирання грошей, дав музичний гурт з Великої Британії. Перша платформа для збору коштів називалася ArtistShare. Тепер таких ресурсів з’явилося багато. Платформи ніяк не регулюють кількість коштів, що надходять, - можна заплатити як 1 долар, так і 1000 (іноді є обмеження на мінімальний платіж). Інформація, що стосується збору грошей, відкрита для всіх - вкладник у будь-який момент може подивитися, скільки зібрано коштів та скільки залишилося для досягнення мети.

Хто народився 7 червня

7 червня 1952 р. - Вільям Джон Нісон - британський актор. Володар Кубка Вольпі за найкращу чоловічу роль, номінант на премії "Оскар" за роль у фільмі "Список Шиндлера", "Золотий глобус" та BAFTA. Офіцер Ордену Британської імперії.

7 червня 1972 р. - Карл-Хайнц Урбан - новозеландський актор кіно і телебачення, найбільш відомий роллю судді Дредда в британському фільмі "Суддя Дредд 3D", доктора Леонарда Маккоя в "Зоряному шляху", Еомера в трилогії "Володар кілець", Купідона в серіалі "Зена - королева воїнів", а також роллю Біллі Бутчера в серіалі "Пацани".

7 червня 1991 р. - Емілі О'Хара Ратаковські - американська модель і актриса. У 2009-2010 році Емілі знімалася в серіалі "АйКарлі" на Nickelodeon, де виконувала роль Таші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you