Яке сьогодні, 13 квітня, свято: Тайський Новий Рік та всесвітній день рок-н-ролу

Марія Майборода

В цей день народилися українська естрадна співачка MamaRika та американський актор Рональд Перлман - свята, церковні та народні традиції на суботу, 13 квітня

У суботу, 13 квітня, православна церква шанує пам'ять священномученика Артемона, пресвітера Лаодикійського. Іменини сьогодні святкують Дмитро, Георгій, Марфа.

13 квітня - яке сьогодні церковне свято

Православні святкують церковне свято 13 квітня на честь священномученика Артемона. Він народився у християнській родині в Лаодикії Сирійській. За старанне ставлення до богослужінь він був висвячений у сан диякона, а через 28 років став священиком.

Коли язичники почали переслідувати християн, пресвітер Лаодикійський Артемон був вже старцем. Разом зі святителем цього міста Сисинієм він пробрався в капище богині Артеміди, де розбив і спалив язичницьких ідолів.

Тоді імператорський воєначальник Патрикій наказав кинути Артемона в казан зі смолою, але два ангели у вигляді орлів схопили і кинули в смолу самого Патрикія. Після цього за покликом Божим святий Артемон вирушив з проповіддю Євангелія в Азію, де в 303 році загинув мученицькою смертю.

За старими повір'ями, з 13 квітня вилітають джмелі та бджоли. Пасічники цього дня можуть виставляти пасіку. Також цієї дати розвішують у саду годівниці, щоб птахи оселилися там і полювали на шкідників дерев.

13 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Рок-н-рол створений для любителів драйву, запальних танців, експресії й гучних компаній. Зародившись у Сполучених Штатах Америки в середині минулого століття, ця музика швидко розповсюдилася на весь світ, і для багатьох своїх прихильників стала способом життя, самовираження та соціального протесту. За сімдесятилітню історію рок-н-ролу в ньому з’явилося чимало яскравих кумирів та нових напрямків.

Всесвітній день рок-н-ролу - свято неофіційне, проте цей факт не заважає музикантам та меломанам різного віку щороку відзначати його 13 квітня.  Цей день об’єднує всіх однодумців, які вважають рок-н-рол вічно живою музикою, а також важливим культурним явищем.

Витоки рок-н-ролу починаються зі США часів рабовласництва. Пісні рабів африканського й карибського походження були ритмічними та мали яскравий національний колорит, а церкви методистів використовували в своїх служіннях особливий жанр християнської музики - госпел. Завдяки симбіозу госпелу з афроамериканськими мелодіями й з’явився новий музичний стиль. За однією з версій, саме завдяки церковним службам виник і сам термін "рок-н-рол", бо на проповідях люди здійснювали під музику характерні розгойдувальні рухи. Коли в 1860-х роках рабів звільнили, багато з них залишили південні штати й емігрували в інші частини США. 

Рок-н-рол називають вічно живим, і це справді так. Рок-музиканти через творчість виражають свій внутрішній світ, тож поки в людей будуть думки, кохання та життєві труднощі, доти буде існувати хороша музика. До того ж різноманітність напрямків та піджанрів рок-н-ролу дозволяє кожному вибрати музику до душі. 

Сонгкран - традиційний тайський Новий Рік, буддійське та найважливіше у Королівстві свято, також відоме як фестиваль "Бризки води". Він святкується протягом 3 днів у квітні, як правило, у період з 13 по 15 число. Сонгкран є однією з найбільших подій у Таїланді з численними парадами, музикою, шоу, релігійними обрядами та масовими гуляннями на вулицях. Вода відіграє велику роль у цьому святі. Це своєрідний ритуал очищення, щоб наступний рік приніс дощі для гарного врожаю та родючості, а також удачу та процвітання.

Традиція оббризкування людей переросла в багатоденні водяні бої, де використовуються водяні пістолети, відра і шланги, щоб намочити всіх, хто перебуває в полі зору, незалежно від їхніх чинів і звань. Якщо ви перебуваєте в Таїланді під час Сонгкрана, чекайте, що ви також не залишитеся сухими! Крім водних процедур, на вулицях міста розкидають у величезних кількостях білий тальк (це ще один тайський звичай - обсипання крейдою на знак благословення), і вони нагадують наслідки снігової бурі.

Другий день Сонгкрана - офіційно Національний День сім'ї. Це дуже важливий час для тайців, коли потрібно відпочити та провести його з друзями та рідними. В інших частинах Таїланду, особливо в Північному Чіангмаї, Сонгкран святкується протягом тижня. Локальні версії Сонгкран спостерігаються також у Камбоджі, Лаосі, Бірмі та серед етнічних меншин у провінції Юньнань, на півдні Китаю та Аруначал-Прадеш та Ассам в Індії.

День повільного мистецтва - це всесвітня подія, покликана заохотити людей до глибшого та зацікавленішого сприйняття мистецтва. Сповільнюючи темп і проводячи більше часу з кожним твором мистецтва, учасникам пропонується побачити і зрозуміти твори мистецтва набагато глибше, ніж їхнє перше враження. Ця цікава подія, що відзначається щороку 13 квітня, підкреслює красу повільного темпу у швидкоплинному світі, особливо у тому, як ми цінуємо мистецтво.

В епоху, яка рухається з шаленою швидкістю, День повільного мистецтва постає як святилище тиші та глибини, запрошуючи нас до обдуманого, тривалого та глибоко особистого спілкування з мистецтвом. Ця подія, що проводиться щороку, підкреслює трансформаційну силу часу, який ми витрачаємо на те, щоб по-справжньому побачити і оцінити мистецтво.

Ідея Дня повільного мистецтва народилася з простого, але глибокого експерименту Філа Террі у 2008 році. Відвідавши Єврейський музей у Нью-Йорку, Террі провів надзвичайно багато часу, розглядаючи лише дві картини. Цей досвід, зосереджений на глибокому залученні, а не на широкій експозиції, привів до заснування Дня повільного мистецтва з метою дозволити людям відкрити для себе радість від споглядання і любові до мистецтва. Концепція швидко перетворилася на міжнародне святкування з метою заохочення більш осмисленої взаємодії з мистецтвом.

День повільного мистецтва - це своєрідний рух до глибшого розуміння мистецтва та культури. Заохочуючи людей сповільнитися і по-справжньому зануритися в мистецтво, він відкриває нові шляхи до розуміння, зв’язку і радості. Участь у Дні повільного мистецтва може змінити ваш погляд на мистецтво і, можливо, на світ навколо вас.

Відому гру Scrabble (Ерудит в Україні, Alphabet в Швеції) вигадав 1938 році безробітний архітектор Альфред Баттс. Або було б влучніше сказати, що Баттс винайшов цілий напрям логічних ігор. Саме на честь винахідника, у день його народження, теперь святкується День гри Ерудит (Скреббл або Скраббл) - 13 квітня.

Назва Скраббл в перекладі з англійської означає "ритись у чомусь".  Гра являє собою настільне змагання у складанні слів з наданих літер. В Ерудит грає 2-4 людини протягом години. Скраббл здатний підвищити рівень володіння мовою та спостережливість. 

Щорічно 13 квітня світ відзначає Міжнародний день подяки рослинам. Свято з’явилось на початку 21 століття. Вплив рослин на нашу планету й на організм людини загалом важко переоцінити. Вони з усією відповідальністю поглинають вуглекислий газ та різні небезпечні летючі органічні сполуки, а потім виділяють очищений кисень.

Безліч необхідних продуктів виготовляють саме з рослин, без рослинної їжі раціон людини не може бути повноцінним, годі вже й казати про травоїдних тварин. Окрім величезної користі, рослини дарують людству естетичне задоволення від вирощування та милування ними. Адже квіти, дерева, кущі позитивно впливають не тільки на фізичне, а й на психологічне здоров’я.

Хто народився 13 квітня

13 квітня 1950 р. - Рональд Френсіс Перлман - американський актор кіно, телебачення і озвучування єврейського походження, найбільш відомий роллю Хеллбоя у фільмі "Хеллбой: Герой з пекла" і "Хеллбой 2: Золота армія", роллю Клея Морроу в серіалі "Сини анархії", роллю Рейнхардта у фільмі "Блейд 2", а також озвученням оповідача в серії постапокаліптичних ігор Fallout.

13 квітня 1988 р. - Еллісон Хауелл Вільямс - американська актриса, комедіантка і сценаристка. У 2010 році Вільямс з'явилася у відео-мешапі на заголовну пісню серіалу "Божевільні" Nature Boy, який став дуже популярний в Інтернеті. Він став одним із доводів взяти її на роль у Дівчатках.

13 квітня 1989 р. - MamaRika (Анастасія Олександрівна Кочетова) - українська естрадна співачка. З 2010 до 2015 року Еріка - співачка продюсерського центру UMMG під керівництвом продюсера Сергія Кузіна. Також співпрацювала з американськими продюсерами - Вінсом Піцінга та володарями "Греммі" Боббі Кемпбеллом та Ендрю Капнером.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you