Спрацює навіть під час війни: 15 способів стати щасливішими від простого очікування

Олена Нікітіна

Навіть у найскладніших обставинах потрібно знаходити маленькі моменти, яких можна з нетерпінням чекати

Коли навколо мало приводів для радості, зате багато тривоги та невизначеності, коли важко з мотивацією і майже неможливо щось планувати, є способи, як додати до життя хоч трохи радості. Усього-то й треба – просто чогось чекати. Звичайно, гарного, але зовсім не обов'язково святкового та особливого. На жаль, життя зараз не дуже сповнене чудовими подіями, в очікуванні яких можна триматися на плаву. Тому передчуття радості треба знаходити у повсякденності – психологи довели, що це покращує настрій, знижує стрес і не допускає вигоряння. Просто тому, що ми відчуваємо радість, з нетерпінням чекаючи чогось. І навіть якщо очікувана подія не трапляється, саме передчуття допомагає прийти в норму.

Про способи, які допоможуть наповнити життя радістю за допомогою очікування, The Guardian розповіли експерти-психологи.

Просто фіксуйте хороше

Ті, хто зовсім не вміє радіти дрібницям, можуть просто постаратися помічати хоч одну радісну річ на день. Тобто виконувати своєрідне фотозавдання: знайти очима красиву квітку чи дерево – весна цьому лише сприяє, смішного собаку чи милого малюка, будь-яке цікаве, що захотілося б навіть подумки сфотографувати.

Перетворіть звичайне на ритуал

Дуже простий і маленький спосіб відчути передчуття радості - очікування першої ранкової кави. Не просто випити її на бігу чи на автоматі, не надто помічаючи процесу. А ледь розплющивши очі, подумати про те, як вона пахне, як вам буде смачно. І спробувати випити, зосередившись на своїх відчуттях.

Вийдіть з автопілота

Напевно, якби ми могли вийти з нього зовсім, то дуже здивувалися б смаку, кольору і запаху життя. Але оскільки це майже недосяжно, спробуйте вийти з автопілота хоча б щодо своїх хобі чи улюблених занять. Тобто свідомо чекати, коли нарешті можна буде піти покопатися з квітами на клумбі, або вирушити гуляти з собакою, або взяти недочитану книгу і зручніше влаштуватися.

Уникайте знецінення хорошого

Для цього перевірте власні звичні негативні моделі мислення - зазвичай, люди, схильні применшувати, "прибіднювати" і принижувати те, що відбувається,  не дуже спроможні відчувати радість. Але це можна змінити.

«Наприклад, замість того, щоб думати: «Я їду тільки на одну ніч – навряд чи це свято», скажіть собі: «Яке задоволення – провести ніч у гостях і зустрітися з друзями» - радить психолог Карен Аткінсон.

Відчуйте момент

Встигніть подумати, як вам пощастило, що ви можете зробити те, що збираєтесь. Перед тим як лягаєте у ванну, сідаєте пити чай з пирогом, починаєте дивитися фільм – будь-що. Фіксуйте ці моменти, помічайте та відзначайте їх.

Робіть щось для себе

Влаштовуйте собі хоч іноді невеликі розваги, які ви з нетерпінням чекатимете. Зустріч із другом, похід у кіно або на виставку посеред тижня, прогулянка після роботи - те, що відбувається не часто і приносить радість.

Складайте план харчування на тиждень

Включіть у нього страву, яку любите - підготовка до приготування і сам процес дозволить з нетерпінням чекати на момент, коли ви сядете і отримаєте задоволення від їжі.

Шукайте радість у природі

Тим більше, що весна – найкращий сезон для цього, коли не потрібно нікуди їхати, щоб побачити гарне. Просто постарайтеся помітити нові листочки на деревах, квіти, що розпустилися, почути спів птахів або дзижчання бджіл.

Гуляйте свідомо

Тобто не уткнувшись у телефон або занурившись у думки про справи та проблеми. Намагайтеся усвідомлювати, що відбувається навколо, а тривожні думки, що виникають, женіть геть.

Дайте волю творчості

Нехай не вистачає часу, нехай здається, що ви "нічого такого" не вмієте - і все ж таки заплануйте хоча б спробувати зробити те, що вас колись зацікавило. І не важливо, що це буде - новий рецепт печива, відео-урок, як робити орігамі або майстер-клас з виготовлення мила.

Спробуйте щось нове

Як кажуть психологи, напруга від вивчення чогось нового може додати іскру хвилювання у звичайний тиждень, до того ж, цілком може змінити життя.

Організуйте свято

Незважаючи на війну, ніхто не може скасувати наші дні народження, весілля, річниці та просто зустрічі з друзями чи близькими. Приводу можна не чекати, а створити його самим. Нехай це не буде щось грандіозне, але підготовка та очікування наповнять передчуттям та радістю.

Зробіть щось для інших

Запитів на ту чи іншу допомогу зараз дуже багато, а ми можемо більше, ніж нам здається. Плести маскувальні сітки або допомагати у вихідний притулку для тварин, пекти печиво в госпіталь або збирати великодні набори в будинок для людей похилого віку - що б ми не робили, переживаючи радість за інших, ми відчуваємо радість, що співчуває, і це дуже важливо.

Створіть ритуал повернення додому

Відчуйте радість від зустрічі з близькими після робочого дня, подумайте, як добре, що вони є, і на вас хтось чекає. Створіть особливий ритуал цієї зустрічі - чи то обійми, чи спілкування, яке допоможе розслабитися. Ті, хто живуть одні, по дорозі додому можуть вигадувати і передчувати, чим займуться, коли прийдуть.

Створюйте тишу

Свідомо відключайтеся від новин та важких думок хоча б на короткий проміжок часу, але щодня. Чи буде це медитація або ви просто посидите 5 хвилин у тиші, запалите свічку або увімкните аромалампу, головне - відключитися на якийсь час і зосередитися на тому, що все-таки є хорошого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you