Розумний гаджет визнали небезпечним для життя: людей просять ним не користуватися

Олена Нікітіна

Некоректні виміри рівня глюкози можуть закінчитися передозуванням інсуліну або комою

У гонитві за чудо-пристроями, що обіцяють полегшити життя людям із діабетом, не можна втрачати пильність. Ринок "розумних" пристроїв, що вимірюють майже все, що можна виміряти в людині, зростає з кожним роком. Пульс, тиск, сатурація, частота серцевих скорочень, рівень цукру в крові – все це вже фіксується на ходу. І ось знову новинка для людей з діабетом - знай свій рівень глюкози, не проколюючи шкіру і не роблячи набридлу маніпуляцію. А всього-то і потрібно - надіти розумний годинник або каблучку, що роблять виміри неінвазивним способом. Робити цього не потрібно, ба більше - небезпечно, повідомляє Live Scienc.

Помилка в замірах веде до неправильного дозування ліків

Для діабетиків вимірювати рівень цукру в крові – це все одно, що дихати. І помилок тут припускатися не можна, оскільки неточні вимірювання рівня глюкози в крові можуть призвести до неправильної дозі інсуліну або інших ліків, які знижують рівень цукру. Погано буде і якщо прийняти недостатню дозу, а занадто велика кількість препарату може швидко призвести до небезпечного зниженні рівня глюкози. А це загрожує сплутаністю свідомості, комою чи смертю впродовж кількох годин після помилки.

Тому Управління з контролю за продуктами та ліками (FDA) б'є на сполох і закликає споживачів не користуватися розумним годинником та каблучками, які замірюють цукор без проколювання шкіри.

“FDA не санкціонувало і не схвалило розумний годинник або розумні каблучки, призначені для самостійного вимірювання або оцінки рівня глюкози в крові. Майте на увазі, що безпека та ефективність цих пристроїв не перевірялися FDA, і використання цих пристроїв може призвести до неточних вимірювань рівня глюкози в крові”, - йдеться у заяві Управління контролю за продуктами та ліками.

Навіть сертифіковані пристрої потрібно перевіряти ще раз

В Управлінні відзначають, що такий годинник і каблучки виробляються десятками компаній і продаються під різними торговими марками. Виробники торгують ними безпосередньо чи через онлайн-майданчики. Відстежити та проконтролювати всіх складно, тому FDA звернулося і до лікарів із проханням поговорити зі своїми пацієнтами про ризик використання неавторизованих пристроїв для вимірювання рівня глюкози і допомогти  вибрати схвалений FDA.

Всі сертифіковані програми для розумного годинника пов'язані зі схваленими FDA пристроями, які обов'язково проколюють шкіру при вимірюванні рівня цукру в крові. До них відносяться пристрої безперервного моніторингу рівня глюкози (CGM).

Цей глюкометр вимірює кількість цукру у невеликому зразку крові, зазвичай на кінчику пальця. CGM використовує датчик, що вставлений під шкіру, для вимірювання рівня цукру в крові кожні кілька хвилин. І навіть при цьому діабетикам рекомендовано щодня перевіряти рівень цукру в крові, щоб переконатися в точності свідчень CGM.

Що стосується диво-годинників “без проколу”, поки FDA намагається боротися з їхніми виробниками та постачальниками, пацієнтів переконливо просять не користуватися ними, щоб не наражати себе на додатковий ризик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you