Ось, як виглядють безхребетний Зеленський, вампір Байден і міль Трамп

Олена Нікітіна

Серед представників фауни, названих на честь відомих політиків, є рідкісні, вимерлі та нині існуючі види

Політики, можливо, і не здогадуються, що надійніше залишити свій слід в історії їм допомагають вчені: президентські терміни рано чи пізно закінчуються, а жуки та черв'яки з твоїм ім'ям житимуть вічно. Відкриваючи невідомі раніше види тварин, вчені іноді називають їх на честь відомих людей, причому з різних причин. На знак підтримки політичної діяльності, висловлюючи вдячність за збереження екології, через зовнішню схожість і навіть як тролінг. Іноді право надати ім'я розігрується на аукціонах, де компанії платять великі гроші, щоб вибрати, на честь кого називатиметься відкритий наукою черв'як - і так транслюють якесь посилання "справжньому" носію імені.

Щодо вчених, для них це ще й чудовий спосіб привернути увагу до науки, проблем екології та глобального потепління. Адже одна річ, коли рідкісний лишайник називається невимовним латинським словом із 16 літер, і зовсім інша, коли він – Барак Обама.

Інформатор пропонує добірку деяких дивовижних представників фауни, які мають імена перших осіб держав.

Володимир Зеленський: безхребетна морська лілія

Виявлена ​​польськими палеонтологами в Ефіопії скам'яніла істота типу голкошкірих мешкала біля берегів Африки 150 мільйонів років тому. На лілію, правда, схоже не дуже - стебла немає, зате є 10 довгих ніг з пазурами та дивовижна здатність до самовідновлення. У знайденої тварини вчені знайшли сліди нападу хижака та ознаки того, що втрачений орган зріс наново.

Сучасні тварини цього типу - морські зірки, їжаки, огірки та лілії.

Чому назвали:

“На честь Володимира Олександровича Зеленського, шостого та нинішнього президента України, за його мужність та відвагу у захисті вільної України”, - йдеться у підсумковій статті вчених.

Зеленський – перший український президент, чиє ім'я залишиться в науці, і на відміну від вулиць, це надійне сховище.

Джо Байден: дуже старий кальмар-вампір

Рідкісній скам'янілій тварині довелося почекати понад 40 років, перш ніж отримати ім'я 46-го американського президента. Морська тварина була знайдена в Монтані ще в 1980 році, і тільки в 2021-му американські палеонтологи, які ним зацікавилися, встановили, що це єдиний екземпляр невідомого раніше роду кальмарів із загону вампіроморфів.

Тварина, що поєднала риси кальмара і восьминога, мешкала в океанах близько 300 мільйонів років тому. І це найдавніша істота з нині відомих із присосками на кінцівках. До речі, у нього, як і в лілії Зеленського, 10 щупалець. З їхньою допомогою предок сучасних кальмарів діставав молюсків із раковин і міг опуститися на велику глибину для полювання.

Чому назвали : за плани президента Байдена щодо боротьби зі змінами клімату, які відбуваються з вини людини, та його слова про те, що політики мають прислухатися до слів вчених.

І, можливо, найдавніший представник вампіроморфів і самий старий президент США просто знайшли одне одного.

Дональд Трамп: моль та сліпа амфібія

Насправді міль - це метелик із сімейства виїмчастокрилих молей, невідомий вид якого був виявлений у 2017-му, за часів президентства Трампа. Населяє посушливі піщані райони США та Мексики, має крихітний розмір - 3-4 мм завдовжки та відрізняється від родичів наявністю пучка лусочок на голові.

Чому назвали: за подібність цих самих лусочок із зачіскою Трампа, безладдю якої може протистояти тільки так звана стрижка Бориса Джонсона.

У 2018 році в Панамі було знайдено новий вид амфібії - маленький черв'як, схожий на звичайний дощовий, але при цьому сліпий і вміє закопувати голову в пісок.

За право дати йому ім'я співзасновник британської компанії із продажу екологічно чистих будівельних матеріалів заплатив на аукціоні 25 тисяч доларів. І тепер сліпа амфібія називається Дональдом Трампом.

Чому назвали: за схожість із ставленням Трампа до глобального потепління, в яке він не вірить, як і у зміни клімату

Барак Обама: кого тут тільки нема

Ім'я  44-го президента США наука просто клонувала, і це не дивно, адже він серйозно займався проблемами довкілля.

Серед тварин, знайдених у різних частинах Землі та названих Бараком Обамою, є:

  • павук, що вміє будувати хитромудрі пастки на своїх жертв, знайдений у Каліфорнії,
  • рибка-дротик, що селиться у виключно чистій та холодній воді, з райдужними оранжево-синіми смужками,
  • грізна ящірока, що жила 5 мільйонів років тому,
  • волосатики - відразливого виду черв'яки-паразити, що виростають у тілі своїх господарів до 30 см, знайдені в Кенії,
  • черв'як-паразит, що живе у крові черепах, знайдено Малайзії,
  • пуховковий птах - товстий і пухнастий, з великою головою, знайдений у басейні Амазонки,
  • помаранчево-червоний лишайник, зростаючий лише острові Санта-Роза біля берегів Каліфонії,
  • коралова рибка, що мешкає тільки в заповіднику Папаханаумокуакеа, розширенням якого займався Обама. Заповідник став найбільшим місцем під екологічною охороною - там заборонено будь-який видобуток.

Чому назвали: загалом, зрозуміло, чому, якщо говорити про збереження екології. Але є й нюанси: наприклад, у черв'яку, що живе в крові черепах, вчені побачили зовнішню схожість з Обамою - "довгий, тонкий і такий же крутий".

Пуховий птах - за фінансування програми зелених технологій, яка допомогла зберегти місця її проживання.

Черв'яка-волосатика - бо батько Обама теж був родом з Кенії і жив неподалік від місць, де знайшли паразита.

А давня ящірка стала Обамою через те, що її щелепи нагадали палеонтологам бездоганну президентську посмішку.

Джордж Буш-молодший: жук із рогами у роті

2005 року американські ентомологи увічнили ім'я не тільки президента, але й віце-президента Діка Чейні та міністра оборони Дональда Рамсфелду. На честь них було названо три нові види жука із сімейства лейодиди.

Павуки з жорсткими крилами, що вміють згортатися в клубочок, стаючи схожими на таблетку. Самці на нижній щелепі мають роги, якими вони борються з суперниками.

Чому назвали: в такий спосіб вчені висловили свою консервативну політичну позицію.

Король Чарльз: деревна жаба

Новий вид еквадорської деревної жаби було відкрито 2012 року, коли Чарльз був принцом. І "принцеса" виявилася підходяща - яскрава, гарна, з помаранчевими плямами на спині. Знайдена на висоті майже 3 км на півночі Еквадору.

Чому назвали: за допомогу природоохоронним організаціям, участь у кампанії збереження тропічних лісів, як визнання заслуг у справі охорони навколишнього середовища.

І насамкінець, про жінок, іменами яких названі представники не фауни, а флори.

На честь Ангели Меркель названо високу орхідею м'ятного кольору з фіолетовим відтінком, виведену в Сінгапурі.

Ім'ям Джилл Байден голландці назвали сорт помаранчевих тюльпанів. І дружина нинішнього президента США - не перша перша леді, ім'я якої носять сорти голландських тюльпанів. Є квіти з назвою "Френсіс Клівленд" та "Лора Буш".

На честь королеви Єлизавети II були названі два сорти садової суниці та сорт дуже життєстійких та невибагливих троянд.

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you