Яке сьогодні, 29 квітня, свято: Всеукраїнський день футболу та день бажань

Читать на русском

В цей день народилися американські актриси Ума Турман та Мішель Пфайффер - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 29 квітня

Читать на русском
Яке сьогодні, 29 квітня, свято: Всеукраїнський день футболу та день бажань
А ще 29 квітня Міжнародний день танцю та День народження застібки-блискавки

В цей день народилися американські актриси Ума Турман та Мішель Пфайффер - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 29 квітня

У понеділок, 29 квітня, українці відзначають День футболу, а православна церква шанує пам'ять дев'яти святих мучеників КизичнихІменини сьогодні святкують Арсеній, Артем, Богдан, Василь.

29 квітня - яке сьогодні церковне свято

Цього дня моляться дев'яти мученикам Кизичним про зцілення від фізичних захворювань, позбавлення від епідемій
Цього дня моляться дев'яти мученикам Кизичним про зцілення від фізичних захворювань, позбавлення від епідемій

Православні віряни відзначають церковне свято 29 квітня на честь дев'яти мучеників Кизичних. До кінця III століття в місті Кизик, що в Малій Азії, переважала влада язичників. Християни залишали місто або проводили служби і зустрічі таємно. Одного разу дев'ять істинних християн різного віку і стану зійшлися в Кизику і відкрито виступили проти язичників. Вони стали проповідувати віру в Христа.

За рішенням володаря міста їх заарештували і піддали мукам. Але вони не відкинули Ісуса, не принесли жертви ідолам і не зрадили свою віру. За це їх обезголовили і поховали за межами міста. На початку IV століття, коли гоніння на православних християн припинилися, на честь святих мучеників побудували храм і перенесли туди їхні останки.

Дата 29 квітня вважається небезпечною для подорожей і походів на природу. Через непередбачувану погоду місцевість цього дня може бути небезпечною, а біля річок можуть бути трясовини. Тварини цього дня можуть бути агресивними через те, що в них з'являється потомство.

29 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

Любительський футбол не вимагає дорогого обладнання та особливих умов, тому не має жодних соціальних обмежень — ним можуть прикрашати своє дозвілля люди з будь-якими матеріальними статками, що в українських сучасних умовах має досить суттєве значення
Любительський футбол не вимагає дорогого обладнання та особливих умов, тому не має жодних соціальних обмежень

Здавалося б, футбол - звичайна гра, яка потребує всього пари воріт та одного м’яча. Але якраз завдяки цій простоті футбол є найбільш поширеним видом спорту на всій земній кулі, бо доступний не тільки професійним спортсменам, а й мільйонам любителів поганяти м’яча. Що ж до вболівальників, то їхня кількість у світі взагалі не піддається підрахунку. В любові до футболу не є виключенням і українці, адже наш футбол має досить цікаву історію, а за українську збірну завжди вболіває вся нація, незалежно від статі, віку та переконань. Тому Всеукраїнський день футболу, який відзначається 29 квітня - свято не  тільки футболістів, а й усіх шанувальників вітчизняного футболу.

Футбольна збірна України як окремої держави з’явилася тільки з часу  здобуття нашою країною незалежності. Але сам футбол дістався до нас аж з Великобританії. В 1860-х роках моряки з британських кораблів, заходячи до Одеського порту, влаштовували футбольні матчі на його території. Тому саме в Одесі в 1878 році було створено перший на українській землі футбольний клуб, щоправда, його членами були лише британці. В 1884 році зусиллями цього клубу в місті було облаштовано перше футбольне поле. 

Незабаром гра привернула увагу одеситів, виявилася цікавою й захоплюючою, а тому швидко здобула популярність. В західній частині України футбол теж з’явився в кінці XIX століття, і Львів став одним з перших футбольних осередків зі своїм клубом "Сокіл", перший офіційний матч  якого відбувся 14 липня 1894 року проти команди з польського Кракова. 

В центрі України, в місті Єлисаветграді (нині - Кропивницькому) футбол популяризували підприємці, британці за походженням, брати Томас і Роберт Ельворті. Завдяки їм в місті в 1900-х роках було збудовано стадіон, а також забезпечено футболістів формою та м’ячами.

За перші десять років XX століття у всіх великих містах країни були створені футбольні команди та клуби. В 1911 році в Миколаєві відбувся міжнародний матч з місцевою "Зеброю" та командою "Атлетик-клуб" з Англії. Чотири українські збірні - з Миколаєва, Херсона, Одеси і Харкова брали участь в чемпіонаті 1913 року.

Всеукраїнський день футболу нагадує про непростий шлях, який пройдено вітчизняним футболом за всю його історію, про футболістів і тренерів, які були і є найкращими в своїй професії. Українські вболівальники в цей день не полишають сподівань щодо гідного майбутнього футболу в нашій країни, а футболістам бажають яскравої гри та гучних перемог.

В 1930-х роках вдала рекламна кампанія принесла винаходу ще більшу популярність, застібки стали використовувати при пошитті дитячого одягу
В 1930-х роках вдала рекламна кампанія принесла винаходу ще більшу популярність, застібки стали використовувати при пошитті дитячого одягу

Прийнято день народження популярної застібки-блискавки відзначати 29 квітня. Винахід аксесуару належить емігранту зі Швеції Гідеону Сандбеку, що запатентував застібку zipper або zip у 1913 році у США. На той час "блискавка" складалася з двох стрічок текстилю, на яких в шаховому порядку були зафіксовані металеві ланки. За допомогою слайдера стрічки з’єднувалися та роз’єднувалися.

Хоча свято відзначається 29 квітня починаючи з 1913 року, першість у створенні цікавого винаходу не цілком належить Гідеону Сандбеку. Ще раніше Еліас Хоу-молодший отримав у 1851 році патент на "Автоматичну неперервну застібку для одягу". Цей винахідник також першим запатентував машинку для шиття, але раптово з неясних причин припинив свою діяльність.

Крім того, у 1893 році в місті Чикаго Уіткомб Джадсон отримав патент на річ, яку назвав "шафа із застібкою". Винахід дебютував на Всесвітній виставці, а через рік Джадсон разом з полковником Льюісом Уокером заснували компанію Universal Fastener Company для масового виробництва нового замка для одягу. "Шафа із застібкою" виявилася ненадійною та дорого коштувала. Компанія найняла Гідеона Сандбека, який працював над удосконаленням винаходу. Сандбек оновив дизайн та вигадав роз’ємну застібку, яку й запатентував 29 квітня 1913 року.

Танці – це важлива частина будь-якого народу та культури, вони є засобом спілкування, знаком дружби та примирення усіх країн
Танці - це важлива частина будь-якого народу та культури, вони є засобом спілкування, знаком дружби та примирення усіх країн

Міжнародний день танцю - це особливе свято, що відзначається у різних кутках світу 29 квітня. У цей день з’явився на світ артист французького балету Жан-Жорж Новер. Саме його називають засновником балетного мистецтва. Запропоновано відмічати День танцю у 1982 році спеціальною комісією ЮНЕСКО.

У 1759 році Новером була написана його відома робота, в якій артист обґрунтовував значення балету-п’єси, що здійснюється за допомогою пантомімічних та танцювальних рухів. Над книжкою також працювали композитор, художник та майстер танців. Саме ця подія пов’язана з ідеєю виникненням свята.

Вважається, що День танцю об’єднує усі напрями хореографічного мистецтва в одне ціле, а різні народи можуть спілкуватися між собою за допомогою однієї мови - мови танців. У визначену дату хореографи, артисти, творчі угрупування, пов’язані з танцювальним мистецтвом, святкують свій день. Приєднатися до них можуть і люди, що не належать до професійних танцюристів.

Для світового суспільства таке святкування - це можливість подарувати близькій людині турботу, увагу та любов
Для світового суспільства таке святкування - це можливість подарувати близькій людині турботу, увагу та любов

29 квітня в багатьох країнах відбуваються заходи та акції, призначені важливій події - Всесвітньому дню бажань. Це гарна нагода, аби реалізувати мрії. Історія свята розпочалася у 1977 році в США, коли чотирирічний хлопчик Крістофер Джеймс Грейчус, що був хворий на лейкемію, та його мати Лінда познайомилися з митником Томмі Остіном. Малюк розповів, що давно мріє стати поліцейським. Остін вирішив допомогти дитині здійснити бажання.

Минуло три роки, стан здоров’я дитини значно погіршився. Томмі зв’язався з представниками поліції та домовився організувати для Крістофера політ на вертольоті. 29 квітня 1980 року малий Крістофер та Рон Кокс, офіцер Департаменту громадської безпеки штату Аризона, вилетіли до міста Фенікс на вертольоті DPS. Далі хлопець разом з офіцером Френком Шенквицем з аеропорту вирушили у центральний офіс Департаменту в супроводі трьох патрульних машин та мотоцикла. Крістофер цілий день провів час в цій організації, а потім отримав значок почесного поліцейського Аризони.

Крім того, спеціально для Кріса офіцер Рон Кокс домовився з представниками компанії John’s Uniforms, аби для дитини зшили форму патрульного. Власник фірми був вражений цією ситуацією, дуже співчував хворому хлопчику. Тому за одну ніч він разом з двома співробітницями пошив ідентичну копію форми поліцейського. Крістоферу вручили форму 1 травня.

Через деякий час Кріс помер від хвороби. Від Департаменту Аризони до міста Кєвані в штат Ілінойс поїхали на похорон офіцери Френк Шенквиць та Скотт Шталь. На згадку про дитину за згодою матері Кріса вони вирішили заснувати у Феніксі Chris Greicius Make-A-Wish Memorial, що згодом став благодійним фондом Make-A-Wish. Ось таким чином з сумної історії з’явилося важливе свято.

Хто народився 29 квітня

29 квітня 1958 р. - Мішель Марі Пфайффер - американська акторка і продюсерка. Її можна побачити у фільмах "Де Кіра?", "Мама!" і "Вбивство у "Східному експресі"". Але найвищі відгуки від критиків того року вона отримала за телевізійний фільм "Брехун, Великий і Жахливий", у якому виконала головну роль нарівні з Робертом де Ніро.

Мішель Марі Пфайффер
Мішель Марі Пфайффер

29 квітня 1970 р. - Ума Каруна Турман - американська актриса, колишня модель. Після ранніх ролей у таких фільмах, як "Небезпечні зв'язки", вона здобула міжнародну популярність 1994 року, зігравши роль Мії Воллес у "Кримінальному чтиві" Квентіна Тарантіно, за яку була номінована на премії "Оскар", "Золотий глобус" і BAFTA.

Ума Каруна Турман
Ума Каруна Турман

29 квітня 1996 р. - Кетрін Ленгфорд - австралійська акторка. Найбільшу популярність їй принесла роль Ханни Бейкер у телесеріалі Netflix "13 причин чому". 

Кетрін Ленгфорд
Кетрін Ленгфорд

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.