Найкращі роботи виходять із равликів - відео

Читать на русском

Ці крихітні роботи здатні перелазити через будь-що і об'єднувати власні зусилля, працюючи разом!

Читать на русском
Роботи, вчені, розробка, робототехніка
Вчені створили маленьких пошукових роботів-равликів для операцій порятунку

Ці крихітні роботи здатні перелазити через будь-що і об'єднувати власні зусилля, працюючи разом!

Наковці розробили роботів-равликів, які здатні лазити, долаючи перешкоди, та працювати разом, взаємодіючи одне з одним. Ці маленькі роботи можуть об’єднуватися, щоб маніпулювати об’єктами чи долати складну місцевість. Для них жоден виклик не є непосильним, пише IFLScience.

Сухопутні равлики мають унікальну здатність долати складну місцевість і лазити по вертикальних поверхнях. І оскільки вони також час від часу об’єднуються для розмноження, команда надихнулась на розробку робота, який міг би прилипати до кількох частин залізної оболонки іншого робота, зберігаючи при цьому можливостіть лазити по складній місцевості.

Таким чином, надихнувшись ідеєю зграйної діяльності тварин, дослідники розробили роботів-равликів, які не тільки пересуваються по землі, але й можуть працювати разом, щоб долати перешкоди на своєму шляху. 

Наземні технологічні равлики створені з білого нефриту. Вони мають легкі гумові гусениці та вакуумну присоску, яка дозволяє їм прилипати один до одного, допомагаючи долати труднощі на шляху. Таким чином равлики пересуваються в двох режимах.

Такі роботи називаються ройовими, але зазвичай вони здатні взаємодіяти лише в одній точці. За допомогою ж присоски штучні "равлики" можуть прилипати одне до одного в будь-якій точці корпуса. Щодо можливостей пересування в реальних умовах, то в цих нових роботів вони також необмежені. Тобто "равлики" зможуть долати перепони на будь-якій реальній місцевості, а не тільки в лабораторії. 

У робота-равлика вбудовані магніти з гусеницями для пересування, магніти дозволяють йому прилипати до раковини іншого робота, це може відбуватися кілька разів з кількома роботами, дозволяючи їм співпрацювати як рій, щоб перетинати канави та будувати мости з самих себе.
У робота-равлика вбудовані магніти з гусеницями для пересування.

Магніти "равликів" дозволяють їм прилипати до раковин інших роботів. Це може відбуватися кілька разів з кількома роботами, дозволяючи їм співпрацювати як рій, щоб перетинати канави та будувати мости з самих себе.

Команда створила з’єднувач для зграї роботів-равликів, спостерігаючи за тим, як працює в природі їхнє зчеплення та всмоктування. Роботи, крім присоски, мають і магнітне зчеплення для з’єднання з корпусами інших "равликів" більш надійно. Тобто вони мають й дворежимне кріплення, а не тільки пересування.

У вільному режимі присоска не використовується, дозволяючи роботу рухатися окремо на своїх треках, та в посиленому режимі присоска використовується для утримання двох роботів разом. Команда припустила, що роботів можна використовувати в пошуково-рятувальних операціях або для моніторингу навколишнього середовища.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.